fbpx

KONKURS PODCZAS TARGÓW FAST TEXTILE

To był jeden z niewielu konkursów w jakich brałam udział, zazwyczaj dowiaduję się o nich przypadkiem:D Informację o #SEWINGFASHIONMEETING na targach Fast Textile w Ptak Warsaw Expo dostałam od koleżanki Magdaleny – charakteryzatorki (znacie ją, projektowałam dla niej sukienkę <-klik) . Niewiele myśląc zgłosiłam się, oczywiście byłam przekonana, że się niedostane – a jednak udało się!

Jakie było nasze zadanie?

Konkurs był dla blogera modowego, czyli Gosi (@lili_arisza) oraz szyjącego – mnie;) Zadaniem było zaprojektować i uszyć spódnice w kształcie litery A oraz ją zaprezentować. Materiały dostarczał sklep www.fabricshop.pl skąd otrzymałyśmy próbki wybranych przez nas tkanin. Następnie wykonałam trzy projekty dla Gosi, a ona dobrała najlepszy dla siebie. Było mi niezmiernie miło, że znów mogłam zaprojektować coś dla kobiety w ciąży:) Wybór padł na spódnicę z wiskozy, w cętki. Ten materiał okazał się strzałem w 10 pod względem szycia i układania. Nie ukrywam, że dobrze pracuje mi się z tkaniną.

Na miejscu miałam 3 godziny, aby wykroić i odszyć spódnicę. W domu robiłam próby, choć przy takim wydarzeniu dochodzi stres, dlatego bałam się, że nie zdążę. Jednak moje obawy nie potwierdziły się. W krojeniu pomagała mi Gosia, a atmosfera na konkursie była koleżeńska, odnosiłam wrażenie, że to spotkanie znajomych a nie rywalizacja. To zasługa Janka Leśniaka, który zarażał pozytywna energią.

Na stanowisku pracy były bardzo małe stoliczki do krojenia, więc wszystko wycinane było na podłodze. Jak za dawnych czasów gdy nie miałam pracowni:D Praca szła sprawnie w towarzystwie partnerki konkursowej oraz mojego męża, który cały czas robił fotorelację. Mogłam się skupić w 100% na szyciu. O dziwo obyło się bez większych problemów, tylko raz był pruty kawałek spódnicy:D Jestem bardzo zadowolona z wykonania, starałam się dopracować każdy szczegół.

Czy spódnica ciążowa może być kobieca? O tak!

Nasza spódnica jest asymetryczna, a rozcięcie dodaje powabu. Cały przód został „pocięty”, z jednej strony są falbany, z drugiej proste kawałki. Poszczególne cięcia podkreślone są wypustką lub przeszyciem. Na brzuchu znajduje się marszczenie, tak aby zmieścił się brzuszek ciążowy. Lekkości nadaje rodzaj tkaniny, który wybrałyśmy. Więcej zdjęć projektu znajdziecie -> tutaj. W konkursie była brana pod uwagę również cała stylizacja, Gosia zaprezentowała się idealnie. Lubię ubranie, które można założyć na wiele okazji i ono właśnie takie jest;)

Nasza obopólna współpraca dała nam podium. Odebrałyśmy nagrody dla trzeciego miejsca!!
Było to niesamowite przeżycie:)

Nagrody są obłędne, wiele mogę się nauczyć i podnieść swoje kwalifikacje. Mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział w konkursie za rok. Było warto nawet nie dla nagród, ale dla nowego doświadczenia i poznania ludzi, którzy są tak samo związani z modą i szyciem jak ja.

Już niedługo będziecie mogli zobaczyć sesję mojej stylizacji z targów, którą zaprojektowałam specjalnie na tę okazję.

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *